ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Компјутерска сигурност

Go down 
АвторПорака
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 27
Местолокација : HELL

Компјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyСре Фед 10, 2010 1:07 pm

епа исповедај те се овде за компјутерската сигурност односно за антивируси анти спам програми ...
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
??????
ГостинКомпјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyПет Фед 12, 2010 9:42 am

според мене за заштита од вируси најдобро e да се користи kaspersky комбиниран со spywar doctor
Вратете се на почетокот Go down
Wardragon

Wardragon

Број на мислења : 4
Поени : 1
Репутација : -3
Join date : 2010-02-20

Компјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyСаб Фед 20, 2010 11:09 pm

Achilles напиша:
според мене за заштита од вируси најдобро e да се користи kaspersky комбиниран со spywar doctor

I koga ke napravis spoj na seto toa ke dobies 1 GB ram pomalku, koj i toa kako ke go napravi pc-to traktor..
A voedno kaspersky osven so svojata tezina ne pridonesuva za nisto povekje od bilo koj drug antivirus.
Go zemam za primer, AntiVir. Toa e antivirus koj vo momentov nudi odlicna zastita a pritoa koristejki edvaj 100 Mb od celokupniot ram na kompjuterot, a kako potkrepa na efikasnosta e podatokot deka ako kaspersky izvadi definicii za update, AntiVir gi ima istite za ne pomalku od 4-5 sekundi.
I sega zosto bi odele na varijanta na Spy doctor i Kaspersky i da izgubime 1 Gb od ramot, koga mozeme da pomineme so samo 100 Mb....?!?!?! A pritoa da ja imame istata zastita kako so prethodno spomenatite...
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 27
Местолокација : HELL

Компјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyНед Фед 21, 2010 4:42 am

добро ведрагон во право си ама зошто пак да губиш 100 мб од рамот кога можеш помалку со истата и подобра заштита.
јас користам windows security essentials & windows defender и сум тотално задоволен работат беспрекорнои заштитуваат и кога е на хибернација компјутерот(за ова lol! само се зезам за последново)
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
??????
ГостинКомпјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyНед Фед 21, 2010 6:28 am

ама ме насмеавете сеа уклучени ми се двата антивируси само кога симнувам нешто плус имам топ пц така да мене не ми е трактор пц и дека оваа заштита е добра покажува и тоа што повеќе од 2 години немам правено формат Razz
Вратете се на почетокот Go down
Wardragon

Wardragon

Број на мислења : 4
Поени : 1
Репутација : -3
Join date : 2010-02-20

Компјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyНед Фед 21, 2010 12:00 pm

Achilles напиша:
ама ме насмеавете сеа уклучени ми се двата антивируси само кога симнувам нешто плус имам топ пц така да мене не ми е трактор пц и дека оваа заштита е добра покажува и тоа што повеќе од 2 години немам правено формат Razz

Sto podrazbiras pod top pc?

2 gb, 3 gb, 4 gb ili povekje? Koj procesor go ima ? Core 2 Duo, Triple Core, Quad Core? Intelov, AMD?
Za da kazes top pc treba da kazes sto ima vnatre..

Inaku da se nadovrzam na pogorniot post... Windows defender i windows essential security e integrated zastita vo samiot OS... Ako imas Vista ili Windows 7 Ultimate...
Inaku Windows defender ne e vo slucajov antivirus... Jas bi ti preporacal da instaliras klasicen antivirus, od tipot na AVG, AVAST, Bit Defender i pusti go da ora malce po pc-to... Moze i da se zacudis sto se ke se najde vo pc-to...
Inaku mnogu fajlovi od samiot virus stojat neaktivni nekade na nekoj del od tvojata memorija, pa odednas moze i da stanat aktivni.. Tvojata zastita ne gi detektira tie prikrieni fajlovi.
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинКомпјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyПон Фед 22, 2010 8:33 am

Intel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz 4MB/1333
3gb RAM
500gb hdd
GeForce 9500GT 1GB DDR2 RAM
и плус ти кажав дека пуштени ми се само кога симнувам нешто лол несум од вчера па да незнам дека ми одзема од рамот ама затоа ти викам повече од 2год несум правел формат Razz
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 27
Местолокација : HELL

Компјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyСаб Апр 03, 2010 5:11 am

ЧЛЕНОВИ ЧЛЕНОВИ ВЕ МОЛАМ НЕ СЕ КАРАЈТЕ СЕПАК СМЕ ОВДЕ ЗА ДРУЖЕЊЕ НЕ ЗА КАРАЊЕ...
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
jovceБрој на мислења : 2
Поени : 1
Репутација : -2
Join date : 2010-06-01

Компјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност EmptyВто Јун 01, 2010 2:18 pm

Jas koristam kasper 2010,edno nekolku meseci i gajle nemam,edno dete vikat zemat mn od ramot ama jas gajle nemam inace 2 gb ram imam i win 7.

ПИШУВАЈ СО КИРИЛИЧНА ПОДДРШКА
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Компјутерска сигурност Empty
ПишувањеПредмет: Re: Компјутерска сигурност   Компјутерска сигурност Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Компјутерска сигурност
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Информатичка технологија :: Компјутери-
Отиди до: