ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вицови

Go down 
АвторПорака
??????
ГостинВицови Empty
ПишувањеПредмет: Вицови   Вицови EmptyЧет Фед 11, 2010 1:57 pm

* Тој што ке се изгори од љубов, дува и на симпатија.

*Доаѓа нина дома и гордо зборува:
ја добив улогата во убавицата и sверот
и помалото братче и вели
навистина?А кој ке ја глуми убавицата?

*Што се случува ако полицаец голтне комарец?
тогаш полицаецот има повеќе памет во желудник него на глава.
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Ana

Ana

Број на мислења : 16
Поени : 20
Репутација : 4
Join date : 2010-02-19

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyСаб Фед 20, 2010 4:28 am

Mazot informaticar se vraka doma slednoto utro.
-_Kade bese cela nok? Priznaj?
-Znaes draga vcerasniot sostanok se odlozi,na novata sekretarka i izbega i posledniot avtobus,pa morav da ja vrakam doma.Koga pred nejzinata kuka gledam mi izdisila prednata guma pa morav da ja smenam
Sekretarkata me povika kaj nea da si gi izmijam racete,ama mi napravi caj so rum i znaes ja taka smrznat dobro mi dojde.Koga trgnav da si odam gledam policija pred kukata.
Pocekav malku poradi rumot sto go piev ama tie nikako da se trgnat.Koga sekretarkata mi predlozi da prespijam kaj nea..I ete toa
-Ne lazi Dzukelo!!!!
-Znam deka pak cela nok si bil vo kancelarija tipkajki na kompjuter!!!
lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 27
Местолокација : HELL

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyНед Фед 21, 2010 8:25 am

некој полицаец решавал крстозбор и заглавил кај збор со 3 букви и го прашува колегата дали знае и овој му вели:пробај зелка.
на тоа овај што решава му вели:не ја бери
и овој му враќа: епа земи помала..
вака некако беше вицов ако го прочитате на вицетека.мк па едитирај те го постов
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 27
Местолокација : HELL

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyЧет Јун 10, 2010 12:19 pm

некој човек умрел и требало да оди во пеколот ама претходно читал учел слушал дека било многу жешко таму и дека ги мачеле луѓето со оган.
отишол таму и видел се згаснато е и многу студи и отишол кај Ѓаволот и го прашал: абе зошто е толку мрачно и студено овде?
овај му одговара: го гледаш онај кај казаните што е застанат? епа кој отишол таму и се наведнал да запали оган бил поткачен од п*****т што стои до казанот.

некој човек заминал со кола во бугарија и ја паркирал на паркинг за во продавница да оди и напишал на шофершајбна: во колата нема ништо вредно.
кога се вратил гледа се искршено и уште една порака на шофершајбна: ас сум должен да проверам.

синот ѓуптин оди кај мајката ѓупка и ја прашува: мамо што сме ние во хороскоп? таа му одговара: ѓупци сине ѓупци.
10 црнци робови оделе низ пустина долго вреееме и наиделе на една ламба па почнале да се караат кој да ја земе и им излегол дух и им вели ќе ви исполнам по една желба на сите.
го прашува првиот што сака, овој му вели да го направи белец(10 црнец се гази од смеење)поминале така 9 црнци сите сакале да се белци и дошол 10 на ред.
него го прашува што сака и овој му вели: направи ги сите црнци.

се разминале слеп и хендикепиран и слепиов го прашува на хендикепираниов: како оди?
овој му одговара: како што гледаш
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
Sponsored content
Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Сеир, Хумор, Игри :: Хумор-
Отиди до: