ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Скопје 2014

Go down 
АвторПорака
Mile dxzGligorovБрој на мислења : 2
Поени : 12
Репутација : 1
Join date : 2010-02-10
Местолокација : Струмица

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyЧет Фед 11, 2010 3:29 am

Дали се согласувате со проектот Скопје 2014?Очекуваме ваши мислења.
Вратете се на почетокот Go down
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Join date : 2010-02-06
Age : 31
Местолокација : Скопје

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyЧет Фед 11, 2010 5:26 am

Секако дека се согласувам! Одличен проект кој ќе го разубави Скопје! Браво за градоначалникот Коце Трајановски!
Вратете се на почетокот Go down
http://izvicnik.tk
dimigor

dimigor

Број на мислења : 3
Поени : 8
Репутација : 3
Join date : 2010-02-11

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyЧет Фед 11, 2010 8:02 am

Па донекаде е и убав,али треба да се сменат некој работи,а други да испаднат.На пример капијата не треба да се прави,нема никаква смисла и никаква симболика за нашата нација.....и мостовите ми се на 5 метри растојание,што малку не ми е логично.
Вратете се на почетокот Go down
ace_boy

ace_boy

Број на мислења : 22
Поени : 36
Репутација : 12
Join date : 2010-02-10
Age : 27
Местолокација : Skopje

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyЧет Фед 11, 2010 8:50 am

Super e proektot. Ke go razubavi Skopje.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.klik.forummk.com
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 26
Местолокација : Дома пред чергата

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyСре Фед 17, 2010 7:34 am

Кич.
Доста кич.
Нема смисол да се копираат други европски метрополи, кои различно културно се равивале низ годините...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Wardragon

Wardragon

Број на мислења : 4
Поени : 1
Репутација : -3
Join date : 2010-02-20

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyСаб Фед 20, 2010 11:03 pm

proektot e katastrofa od mnogu pogledi i aspekti.
najprvo od ekonomska gledna tocka a potoa i od arhitektonska gledna tocka.
Od ekonomska gledna tocka e toa sto, bas vo ovoj moment na kriza koga na nasata drzava i se najpotrebni finansiski sredstva tie resavaat da gradat milionski proekt, koj ke ima minimalna funkcionalnost, a sprotivno na toa, dopolnitelno dolgorocno ke go optovari budzetot na drzavata.
Ima tolku mnogu pobitni proekti niz celata drzava, sto ovoj proekt pokraj niv gubi na znacenje.
Od arhitektonska gledna tocka e premnogu golem plagijat koj sto osven losi kopii na poznati svetski zdanija ne sodrzi nisto drugo. Vo nego nema nisto ekskluzivno, individualno sto bi ja otslikala nasata istorija. I voedno, tolkava golema koncentracija na spomenici na tolku mal prostor ednostavno go rusi celosniot izgled na centarot na gradot...
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинСкопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyНед Фед 21, 2010 6:24 am

Wardragon напиша:
proektot e katastrofa od mnogu pogledi i aspekti.
najprvo od ekonomska gledna tocka a potoa i od arhitektonska gledna tocka.
Od ekonomska gledna tocka e toa sto, bas vo ovoj moment na kriza koga na nasata drzava i se najpotrebni finansiski sredstva tie resavaat da gradat milionski proekt, koj ke ima minimalna funkcionalnost, a sprotivno na toa, dopolnitelno dolgorocno ke go optovari budzetot na drzavata.
Ima tolku mnogu pobitni proekti niz celata drzava, sto ovoj proekt pokraj niv gubi na znacenje.
Od arhitektonska gledna tocka e premnogu golem plagijat koj sto osven losi kopii na poznati svetski zdanija ne sodrzi nisto drugo. Vo nego nema nisto ekskluzivno, individualno sto bi ja otslikala nasata istorija. I voedno, tolkava golema koncentracija na spomenici na tolku mal prostor ednostavno go rusi celosniot izgled na centarot na gradot...
погледни го проектот на youtube убаво па ке се предомислиш, мене не ми се допаѓа само таа триуфална капија зашто ја нема во нашата историја другото е ок
Вратете се на почетокот Go down
GoceБрој на мислења : 15
Поени : 27
Репутација : 5
Join date : 2010-02-09

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyЧет Апр 01, 2010 3:14 am

Navistina dobar proekt, mnogu mi se dopaga. Ke go razubavi i podobri Skopje, da ti e milina da se setas Smile)
Вратете се на почетокот Go down
girlБрој на мислења : 10
Поени : 18
Репутација : 2
Join date : 2010-02-09

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyЧет Апр 01, 2010 3:16 am

Се согласувам со Гоце. И мене ми се допаѓа проектот Скопје 2014
Вратете се на почетокот Go down
Mr.Alien

Mr.Alien

Број на мислења : 3
Поени : 3
Репутација : 0
Join date : 2010-09-21

Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 EmptyВто Сеп 21, 2010 11:19 am

Кичерај од најниска категорија. Безвезно мешање стилови од различни периоди, умиксани со модерни зданија на 50-100 метри од нив.
Фрлени пари....или пак испрани. Сеедно. И вака и онака ни се земени од џебот.
Оние преглупи фигури на лавови на мост Гоце Делчев...па тоа е врв на невкусот. Првите два, мислам дека гледаа накај владата, и личат, но другите два се како мутанти. Или како да се цртани на 386-ка Laughing .
Парите фрлени во ветар за нагрдувањето на лицето на градот можеа да се пренаменат за лечење на тешко болни, макар тешко болни деца. Ќе ги спомнам, нека им е лесна земја, Мартина и (чинам) Стефан. Починати од леукемија, затоа што родителите не успеале на време да обезбедат пари за нивно лечење во странство. Кога успеале да соберат пари и отишле, било предоцна за дечињата.
каде бил вашиот извикан Грујо во тие моменти?
Срамота за една држава да се случуваат вакви работи. Нормално е дека народот ќе губи верба во државата.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Скопје 2014 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Скопје 2014   Скопје 2014 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Скопје 2014
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Македонија и свет :: Политика-
Отиди до: