Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?

Go down 
АвторПорака
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Join date : 2010-02-06
Age : 30
Местолокација : Скопје

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyВто Фед 09, 2010 5:51 am

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Или некоја друга партија? Па, кажете го вашиот избор Wink
Вратете се на почетокот Go down
http://izvicnik.tk
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 25
Местолокација : Штип

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyВто Фед 09, 2010 6:07 am

ВМРО - ДПМНЕ.

Зошто?

- Затоа што благодарение на нејзината власт имаме квалитетно образование (бесплатни учебници, превоз, PC - ја, универзитети).
- Нема пушење цигари во јавни објекти.
- Што е најважно имаме по чиста околина од било кога и да е.
- Слободна Европа.
Вратете се на почетокот Go down
GoceБрој на мислења : 15
Поени : 27
Репутација : 5
Join date : 2010-02-09

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyВто Фед 09, 2010 6:51 am

VMRO-DPMNE
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyВто Фед 09, 2010 8:53 am

Еве ќе бидам искрена.
Не дека којзнае колку пратам политика...ама...од она што го гледам по медиумиве...

ВМРО-ДПМНЕ....
Партија која најмногу сторила за Македонија...
Ја прави (и најверојатнио ќе ја стори) Македонија по просперитетна држава.
Мое мислење. jocolor
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyВто Фед 09, 2010 1:53 pm

ма за никого несум Exclamation Exclamation Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
ace_boy

ace_boy

Број на мислења : 22
Поени : 36
Репутација : 12
Join date : 2010-02-10
Age : 26
Местолокација : Skopje

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyСре Фед 10, 2010 3:32 am

VMRO-DPMNE
Вратете се на почетокот Go down
http://www.klik.forummk.com
nirvana

nirvana

Број на мислења : 4
Поени : 4
Репутација : -2
Join date : 2010-02-10
Age : 26
Местолокација : Prilep

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyЧет Фед 11, 2010 1:40 am

се плашам дека сум единстевен од другиот табор на форумов... Shocked

Социјалист по убедување...
Не можам да ја сварам никако националистичката идеологија со која дпмне се удира в гради и се топори....
у осталом, сега ќе пишувавме на бугарски ако не беше партијата на киро глигоров (своевремено).
И ми е преку тииииит од споменици , нема што... мачкање очи на народот...
и што дека го имам ПЦ-во овде кога само еден час ни е дозволено ( и благодарам на професорката Very Happy ) и за ништо друго не се користи освен за криење кога скориваат..

Знам дека и „мојата“ партија е во криза и дека е преполна со шутки (не можам да ги гледам.. ама јбг). Во градов има еден фосил кој е в партија од коа постои и никој го нема тргнато и затоа сето тапка в место. Сепак , се водам од идеали и гледам дека во мојава генерација има моќни фаци кои нема да дозволат партијата да замине во пропаст....
bounce
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyСре Фед 17, 2010 7:33 am

nirvana напиша:
се плашам дека сум единстевен од другиот табор на форумов... Shocked

Социјалист по убедување...
Не можам да ја сварам никако националистичката идеологија со која дпмне се удира в гради и се топори....
у осталом, сега ќе пишувавме на бугарски ако не беше партијата на киро глигоров (своевремено).
И ми е преку тииииит од споменици , нема што... мачкање очи на народот...
и што дека го имам ПЦ-во овде кога само еден час ни е дозволено ( и благодарам на професорката Very Happy ) и за ништо друго не се користи освен за криење кога скориваат..

Знам дека и „мојата“ партија е во криза и дека е преполна со шутки (не можам да ги гледам.. ама јбг). Во градов има еден фосил кој е в партија од коа постои и никој го нема тргнато и затоа сето тапка в место. Сепак , се водам од идеали и гледам дека во мојава генерација има моќни фаци кои нема да дозволат партијата да замине во пропаст....
bounce

Киро Глигоров, а? А чива кривица е што се “викаме“ ФЈУРОМ? а?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Nightwish

Nightwish

Број на мислења : 33
Поени : 37
Репутација : 2
Join date : 2010-04-19
Age : 34
Местолокација : Tetovo

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyПон Апр 19, 2010 2:15 pm

ВМРО-ДПМНЕ

ЗОШТО?

Затоа што Никола Груевски стварно се труди. Тоа е прав Премиер.
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 26
Местолокација : HELL

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyНед Мај 30, 2010 8:55 am

искрено не ме интересира ама кога би морал би рекол НИКОЈ зошто ни сдсм ни вмро има нешто корисно напраено за македонија исто ни се фаќа та со сдсм та со вмро.
вмро демек воведоа бесплатни книги за сите ученици епа камо за нас? кај мене во школо никој немаше книга од тој „проект добиено„.
воведоа бесплатни компјутери шо ако кога само на еден час ни е дозволено(не дека на сите часа не дремиме на компјутери lol! )
сдсм кога беше на власт им ги намалија платите на просветните работници(мама е затоа знам) рекоа ова ќе напрајме она ќе напрајме ама ништо не напраја.
александар петрески во охрид рече улица железничка ќе напраел(да си напрај од дрво нозе и од камен гла)и шо дека рече кога сега е бетер од шо беше на секој чекор дупка.
можам уште многу причини да наведам ама не можам сега па тоа е од мене. king
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
Mr.Alien

Mr.Alien

Број на мислења : 3
Поени : 3
Репутација : 0
Join date : 2010-09-21

ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? EmptyВто Сеп 21, 2010 11:13 am

Какво црно ВМРО....ВМРО ДПМНЕ е ЕЛЕМЕНТАРНА НЕПОГОДА за оваа држава. Секако, имам милион аргументи, но подоцна...да оставам прилика да се испукате Very Happy .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?   ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ВМРО-ДПМНЕ или СДСМ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Македонија и свет :: Политика-
Отиди до: