Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 10 корисни љубовни совети- само за женски

Go down 
АвторПорака
??????
Гостин10 корисни љубовни совети- само за женски Empty
ПишувањеПредмет: 10 корисни љубовни совети- само за женски   10 корисни љубовни совети- само за женски EmptyВто Фед 09, 2010 9:13 am

1. Никако немојте да спиете со нив на првиот состанок доколку сакате иднина со него. Постои голема можност да ве смета за девојка за една ноќ.

2. Во првите два-три месеци поминувајте повеќе време со пријателите. Мажите често ги фаќа паника и знаат да кажат “Ова оди пребрзо“.

3. Ако нешто ви пречи во неговиот животен стил, кажете му го тоа пред да ве налути.

4. Нека тој ви изјави љубов прв. Генерално гледано, на мажите им е потребно повеќе време за да ги процесираат чувствата.

5. Правете забавни активности заедно. Билијард, кошарка, ролери - ќе ја зголемат блискоста.

6. Не убивајте ја романтиката. Уживајте и бидете креативни.

7. Зачувајте некоја тајна за себе - ќе бидете по мистериозни и привлечни.

8. Додека седи на каучот скокнете на него наместо до него. Секси динамиката бара труд, но тоа е прав начин за да сочувате добра врска.

9. Останете верни!

10. Малку љубомора ја одржува страста. Повремено низ насмевка раскажете му како сте откачиле некого кој се обидел да ве заведе.
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

10 корисни љубовни совети- само за женски Empty
ПишувањеПредмет: Re: 10 корисни љубовни совети- само за женски   10 корисни љубовни совети- само за женски EmptyНед Фед 14, 2010 5:52 am

„Додека седи на каучот скокнете на него наместо до него. Секси динамиката бара труд, но тоа е прав начин за да сочувате добра врска.“

Охоох...А што ако типката има нешто поише килограми?
Ќе го згмечи, па поготово ако тој е послаб од неа.rabbit

Иначе, советиве држат вода, поготово првиот.
Кој би сакал женска за сериозно, ако легне со него од прва?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
 
10 корисни љубовни совети- само за женски
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Љубов-
Отиди до: