Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Тетоважа

Go down 
АвторПорака
KajceБрој на мислења : 23
Поени : 52
Репутација : 3
Join date : 2010-02-09

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Тетоважа   Тетоважа EmptyВто Фед 09, 2010 7:36 am

Јас имам тетоважа на грбот веке 2 години и обожавам тетоважи а вие?
Вратете се на почетокот Go down
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Join date : 2010-02-06
Age : 30
Местолокација : Скопје

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyВто Фед 09, 2010 7:58 am

Јас воопшто несакам тетоважи. Никогаш не би се истетовирала.
Вратете се на почетокот Go down
http://izvicnik.tk
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyВто Фед 09, 2010 8:47 am

Да би се истетовирала, но не поради некој перид во мојот живот, па да го запомнам или нешто слично, туку за нешто што сум пребродела, некоја тешкотија во животот што оставила трага на мене, но храбро сум ја пребродила и сум извлекла некоја поука од истата.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинТетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyПет Фед 12, 2010 9:21 am

да јас сакам и наскоро ке си ставам на левата града ама уште мислам што да истетовирам мислам може и да ми предложите нешто
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyПет Фед 12, 2010 11:15 am

Romanticos напиша:
да јас сакам и наскоро ке си ставам на левата града ама уште мислам што да истетовирам мислам може и да ми предложите нешто
Ја имам идеја. Idea
Зш не истетовираш: www.klik.forummk.com. What a Face
Така нон-стоп реклама ќе имаме.afro
lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинТетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyПет Фед 12, 2010 12:40 pm

за доброто на форумов ако треба линкот на чело ке го истетовирам така подобро ке го рекламирам
стварно за форумов се би направил и гол у женска бања би се фрлил Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyПет Фед 12, 2010 3:57 pm

Romanticos напиша:
за доброто на форумов ако треба линкот на чело ке го истетовирам така подобро ке го рекламирам
стварно за форумов се би направил и гол у женска бања би се фрлил Very Happy

А ко божем е лошо гол во женска бања да се фрлиш. rabbit

он топик, тетоважа...некое секси ѓаволченце е најубаво. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинТетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyСаб Фед 13, 2010 8:00 am

...Vicious... напиша:
Romanticos напиша:
за доброто на форумов ако треба линкот на чело ке го истетовирам така подобро ке го рекламирам
стварно за форумов се би направил и гол у женска бања би се фрлил Very Happy

А ко божем е лошо гол во женска бања да се фрлиш. rabbit

он топик, тетоважа...некое секси ѓаволченце е најубаво. Very Happy
баш ти фала добра идеја ти е ѓаволчето
Вратете се на почетокот Go down
вi[т]cн

вi[т]cн

Број на мислења : 15
Поени : 17
Репутација : 0
Join date : 2010-02-13
Age : 28
Местолокација : Skopje

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyСаб Фед 13, 2010 8:50 am

имам тетоважа на ногата, на глуждот поточно.
малечка е, ама убава.

тетоважата се состои од датум, кој има посебно значење за мене.
Вратете се на почетокот Go down
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 25
Местолокација : Штип

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyНед Фед 21, 2010 11:36 am

Сакам тетоважа и ке плеснам за една две години сигурно. Smile
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyПон Фед 22, 2010 5:57 am

D-UP напиша:
Сакам тетоважа и ке плеснам за една две години сигурно. Smile
На 16 години не смееш тетоважа.
После осумнаест. Smile
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 26
Местолокација : HELL

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyЧет Фед 25, 2010 6:44 am

сакам тетоважи и планирам после 18 години да ставам некоја само на кој дел од телото не знам.
е сега шо да се тетовира, а да ми одговара на карактерот?
некој предлог?
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
Nightwish

Nightwish

Број на мислења : 33
Поени : 37
Репутација : 2
Join date : 2010-04-19
Age : 34
Местолокација : Tetovo

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyВто Апр 20, 2010 7:32 am

Јас имам едно мало тетоважиче на нога Smile
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа EmptyВто Jул 13, 2010 2:48 pm

Сакам тетоважа под цицка и на бутот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Sponsored content
Тетоважа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тетоважа   Тетоважа Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тетоважа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Мода-
Отиди до: