ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Духови

Go down 
АвторПорака
girlБрој на мислења : 10
Поени : 18
Репутација : 2
Join date : 2010-02-09

Духови Empty
ПишувањеПредмет: Духови   Духови EmptyВто Фед 09, 2010 7:14 am

Што мислите дали постојат духови? Ја мислам дека не постојат и не верувам во такви глупости.
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 26
Местолокација : Дома пред чергата

Духови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови EmptyВто Фед 09, 2010 9:00 am

Секогаш ќе има луѓе кои ќе викаат дека постојат...И секогаш ќе има некои кои ќе го негираат тоа.
Но сепак...
Има доволно докази да го потврдат постоењето на духови и останати паранормални појави, но и доволно докази што го оспоруваат тоа.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Join date : 2010-02-06
Age : 31
Местолокација : Скопје

Духови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови EmptyВто Фед 09, 2010 10:06 am

Секако дека не постојат духови. Духови, вештерки, вампири постојат...ама во бајките Wink
Вратете се на почетокот Go down
http://izvicnik.tk
??????
ГостинДухови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови EmptyВто Фед 09, 2010 2:19 pm

Неколку постари луѓе ми имаат зборено дека им се појавиле самовили сеа колку е тоа точно незнам.
не верувај во нешто што го немаш видено со свои очи"
Вратете се на почетокот Go down
вi[т]cн

вi[т]cн

Број на мислења : 15
Поени : 17
Репутација : 0
Join date : 2010-02-13
Age : 29
Местолокација : Skopje

Духови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови EmptyСаб Фед 13, 2010 8:47 am

ситио на гладен не верува.
така и ова.
кој видел знае дека постојат.
кој не, му преостанува само да погаѓа дали или не постојат.
Вратете се на почетокот Go down
Wardragon

Wardragon

Број на мислења : 4
Поени : 1
Репутација : -3
Join date : 2010-02-20

Духови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови EmptyСаб Фед 20, 2010 10:55 pm

Iskreno mnogu me fascinira ovaa tema, i bas od tuka go pocnuvam moeto gostuvanje na ovoj forum....

Duhovi postojat... Sakale nie veruvale vo toa ili ne, tie postojat..

Vo princip duhovite pretstavuvaat dusa koja posle fizickata smrt na teloto i mozokot ostanala zarobena vo fizickiot svet. Tie dusi ostanuvaat zarobeni od mnogu pricini, kako na pr. Od ljubov kon bliskite pri toa ne sakajki da gi napusti, zatoa sto taka misli dusata deka ke ostanat tie nezastiteni. Isto taka ostanuvaat zarobeni na zemjata zaradi nekoja nezavrsena rabota na zemjata od vremeto koga dusata i teloto bile edno. Isto taka ostanuvaat zarobeni na zemjata zatoa sto vo vremeto koga dusata i teloto bile vo edna celina, bile vrseni golemi grevovi i zaradi toa taa dusa mora da ostane na zemjata izvesno vreme.

Duhovite vo princip ne se napadni i ne se vo moznost da nanesat fizicki ili telesni povredi na covekot kako celina, osven ako ne se isprovocirani od nesto od strana na covekot.
Duhovite vo princip se povrzuvaat za edna tocka na zemjata, kako na pr, kukja, avtomobil, predmet ili licnost i ostanuvaat privrzani na toa se do momentot koga nema da ja zavrsat svojata rabota na zemjata i ne go najdat svojot mir vo paralelniot svet, kade sto odat site dusi na pokojnicite...

Znaci ova e poprosto objasnuvanje... Ponataka ke obrazlozam naucni pogledi kon ovaa pojava ili fenomen...

Pozz ....
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинДухови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови EmptyНед Фед 21, 2010 6:20 am

Wardragon напиша:
Iskreno mnogu me fascinira ovaa tema, i bas od tuka go pocnuvam moeto gostuvanje na ovoj forum....

Duhovi postojat... Sakale nie veruvale vo toa ili ne, tie postojat..

Vo princip duhovite pretstavuvaat dusa koja posle fizickata smrt na teloto i mozokot ostanala zarobena vo fizickiot svet. Tie dusi ostanuvaat zarobeni od mnogu pricini, kako na pr. Od ljubov kon bliskite pri toa ne sakajki da gi napusti, zatoa sto taka misli dusata deka ke ostanat tie nezastiteni. Isto taka ostanuvaat zarobeni na zemjata zaradi nekoja nezavrsena rabota na zemjata od vremeto koga dusata i teloto bile edno. Isto taka ostanuvaat zarobeni na zemjata zatoa sto vo vremeto koga dusata i teloto bile vo edna celina, bile vrseni golemi grevovi i zaradi toa taa dusa mora da ostane na zemjata izvesno vreme.

Duhovite vo princip ne se napadni i ne se vo moznost da nanesat fizicki ili telesni povredi na covekot kako celina, osven ako ne se isprovocirani od nesto od strana na covekot.
Duhovite vo princip se povrzuvaat za edna tocka na zemjata, kako na pr, kukja, avtomobil, predmet ili licnost i ostanuvaat privrzani na toa se do momentot koga nema da ja zavrsat svojata rabota na zemjata i ne go najdat svojot mir vo paralelniot svet, kade sto odat site dusi na pokojnicite...

Znaci ova e poprosto objasnuvanje... Ponataka ke obrazlozam naucni pogledi kon ovaa pojava ili fenomen...

Pozz ....
баш е интересно ова што си го пишал дај постирај повеќе Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Nightwish

Nightwish

Број на мислења : 33
Поени : 37
Репутација : 2
Join date : 2010-04-19
Age : 36
Местолокација : Tetovo

Духови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови EmptyВто Апр 20, 2010 7:27 am

girl напиша:
Што мислите дали постојат духови? Ја мислам дека не постојат и не верувам во такви глупости.

Ако мишслиш дека не постојат, се плашиш во темница? cat
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 26
Местолокација : Дома пред чергата

Духови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови EmptyВто Jул 13, 2010 2:38 pm

Да, можеби постојат.
НО! Не онакви какви што ги гледаме по филмовине. Со заебани фаци и слично. Тоа е некој вид на енергија (топлинска, светлосна итн.), а бидејќи според законите на физиката, енергијата не се уништува... ваљда постојат.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Sponsored content
Духови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Духови   Духови Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Духови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Мистерии-
Отиди до: