ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија

Go down 

Како би сте го оцениле www.mkpredavatel.com ?
1
ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_lcap0%ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
2
ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_lcap0%ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
3
ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_lcap0%ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
4
ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_lcap0%ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
5
ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_lcap0%ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 0
 

АвторПорака
Dingo+Број на мислења : 1
Поени : 3
Репутација : 0
Join date : 2012-11-11

ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија Empty
ПишувањеПредмет: ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија   ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија EmptyНед Ное 11, 2012 7:58 am

Во светот постојат стотици интернет страници на кои може да се гледаат многу голем број на телевизиски канали. Со овие сајтови, локалните и регионални телевизии повеќе немаат граници. Слободно преку интернет протоколи (стримови) тие може да се следат многу повеќе од тоа што порано можеа. Повеќе нема само во еден град или еден регион, сега можат со целиот свет, во било кое време. НО, најчесто тие сајтови се наплатуваат. Па затоа се решив да понудам нешто многу подобро, БЕСПЛАТНИ над 150 ТВ канали, за сите возрасни и групи.
Пред неколку години, ми текна да направам и јас сајт за online телевизија. На мојот сајт (МКПредавател) Вие можете да следите над 150 домашни и странски ТВ канали, и тоа: многу македонски национални, локални и регионални канали, голем број на канали од Балканот и Европа, некои од најпознатите документарни канали како: Nat Geo, Nat Geo WILD, Discovery channel, Discovery Science, Discovery World, Investigation Discovery, TLC, Animal Planеt, но тука се и ексклузивните: Discovery Home& Health, Discovery turbo и History channel. Покрај овие, има и за најмалите, и тоа најбогата понуда досега: Disney, Disney xD, Disney Junior, Nick, Nick Jr., CN, Discovery Kids. Од филмските, ексклузивните: AXN, AXN White, AXN Black, FOX Movies, FOX, SyFy, но и традиционалните: FOX life, FOX Crime, TV1000, MGM и Universal channel. Како најголем ексклузивитет се најбараните и најпознати филмски канали: HBO, HBO HD, HBO2, HBO Plus, HBO Family, HBO Signature, Cinemax, MaxPrime. Покрај документарни и филмски, тука се и спортските. Sky Sports 1, 2, 3 и 4 се најгледаните спортски канали во Велика Британија, а јас ги нудам бидејќи они ги имаат правата за Англиската Премиер лига. Покрај овие спортски, тука е и ESPN, кој нуди натпревари од Шпанската Примера лига, како и некои од Англиската Премиер лига. Од забавни, тука е Fashion TV, како и холивудскиот E! Entertainment. За музика, секако MTV, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, Vh1, Vh1 Classic, Mezzo, VIVA и некои други. Исто така имаме и канали за вести и канали само за возрасни. Нешто во што сме лидери се и HD каналите: TRT HD, HDTV1.cz, NASA HD, One HD, History HD, Discovery HD Theather, MGM HD, Max HD, Nick HD и HD Media.
Покрај овие ТВ канали, постојат и многу македонски радија, како и еден вид видеотека со видеа кои ќе Ви го олеснат животот. Сите ТВ канали, сите ФМ радија, и се' останато е сосема бесплатно.
Очекувам забелешки, критики и пофалби околу мојата замисла за мојот сајт.
Вратете се на почетокот Go down
 
ИНТЕРНЕТ ТЕЛЕВИЗИЈА- Спој од моќниот интернет и традиционалната телевизија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Информатичка технологија :: Интернет-
Отиди до: