ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Beatbox (Бит бокс)

Go down 
АвторПорака
dimitar-

dimitar-

Број на мислења : 14
Поени : 33
Репутација : 3
Join date : 2010-03-31
Age : 26

Beatbox (Бит бокс) Empty
ПишувањеПредмет: Beatbox (Бит бокс)   Beatbox (Бит бокс) EmptyЧет Апр 01, 2010 4:13 pm

Незнаев кај да ја вметнам темава, а мислам и дека местото и е овде.

Битбокс е еден вид на музика кој надарените и добро научените луѓе го ствараат со нивната уста. Битбокст дава илузија исто како да е правено преку инструменти а всушност нотите излегуваат низ устата на изведувачот.Битбоксот најчесто наликува на техно музика и е доста итересна. Уживајте во следниве неколку видеа :


Вратете се на почетокот Go down
whoim

whoim

Број на мислења : 28
Поени : 28
Репутација : 0
Join date : 2011-04-10
Местолокација : пред компјутер

Beatbox (Бит бокс) Empty
ПишувањеПредмет: Re: Beatbox (Бит бокс)   Beatbox (Бит бокс) EmptyВто Апр 12, 2011 9:56 am

Кога бев помал имав желба да научам битбокс ама не бев талентиран и затоа не се ни обидував Wink бај д веј стварно добра уметност
Вратете се на почетокот Go down
 
Beatbox (Бит бокс)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Забава :: Музика-
Отиди до: