Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Хип хоп во Македонија

Go down 
АвторПорака
dimitar-

dimitar-

Број на мислења : 14
Поени : 33
Репутација : 3
Join date : 2010-03-31
Age : 26

Хип хоп во Македонија Empty
ПишувањеПредмет: Хип хоп во Македонија   Хип хоп во Македонија EmptyЧет Апр 01, 2010 7:14 am

Последно време гледам секој втор во државава прави РАП песни со многу рими,глупави текстови и само што ја закачил на јутуб песната,мисли дека е славен,а цела Македонија го исмејува.... Мислам дека во последно време хип хоп културата во Македонија опадна многу... Почнав да се разочарувам, сите преминаа комерцијала, а андерграундот и хардкотор пополека се чистат... Секој мисли дека е рапер со спуштени панталони и капче а да го прашаш што е РАП ќе ти одговори песна.. немам коментар... Доколку имате нешто македонско добро ХипХоп песна ,ве молам споделета ја овде и развеселете ме малку bounce
Вратете се на почетокот Go down
 
Хип хоп во Македонија
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Забава :: Музика-
Отиди до: