Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Облеката го прави човекот. Или не?

Go down 
АвторПорака
??????
ГостинОблеката го прави човекот. Или не? Empty
ПишувањеПредмет: Облеката го прави човекот. Или не?   Облеката го прави човекот. Или не? EmptyНед Фед 28, 2010 10:50 am

Што мислите, дали облеката го прави човекот? Колку облеката ја гради личноста, каков впечаток остава и тн...?

Според мене облеката го прави човекот да изгледа подобро. Обожавам педантност и уреденост.
Убаво облечен човек остава добар впечаток кај сите.
Вратете се на почетокот Go down
sneska_vБрој на мислења : 7
Поени : 7
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Облеката го прави човекот. Или не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката го прави човекот. Или не?   Облеката го прави човекот. Или не? EmptyПон Мар 15, 2010 12:34 pm

Dali oblekata go pravi covekot?
Covekot kako prvo go pravi negoviot karakter, oblekata e del od karakterot na covekot, nekogas kako se custvuvame taka se oblakame," ruba krasi ruba gnasi", ubavo e za sekoe oko koga vidi nekoj maz ili zena koja e sredena so svoj stil, koga se oblakame ubavo se custvuvame poubo, ima pak i duga pogovorka "tafra me napinja rga me sopinja"................
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Облеката го прави човекот. Или не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката го прави човекот. Или не?   Облеката го прави човекот. Или не? EmptyВто Jул 13, 2010 2:49 pm

Во голема мера да!
Како се доживува самиот себеси, а не што е.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Sponsored content
Облеката го прави човекот. Или не? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Облеката го прави човекот. Или не?   Облеката го прави човекот. Или не? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Облеката го прави човекот. Или не?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Мода-
Отиди до: