ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Бермудски Триаголник

Go down 
АвторПорака
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 26
Местолокација : HELL

Бермудски Триаголник Empty
ПишувањеПредмет: Бермудски Триаголник   Бермудски Триаголник EmptyСре Фед 24, 2010 12:25 pm

Што мислите за Бермудскиот Триаголник?
јас ќе истражувам малку околу ова и кога ќе имам време ќе постирам на форумов
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 26
Местолокација : HELL

Бермудски Триаголник Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бермудски Триаголник   Бермудски Триаголник EmptyНед Фед 28, 2010 11:26 am

епа еве нешто за почеток на оваа тема:Бермудскиот триаголник е зона во Атлантскиот океан која се протега помеѓу Мајами-Бермудите-Порторико.
Не се знае дали навистина нешто таму постои или се` се случува како
резултат на човечка грешка. Се проценува дека регионот околу
Бермудскиот триаголник проголтал повеќе од 140 брода и авиони со повеќе од 1.000 луѓе повеќе од кои не биле најдени.
еве уште нешто:Постојат голем број неразрешени несреќи и многу теории за нивните причини. Едно можно решение е да се предизвикани од невреме, урагани, кои често се појавуваат над областа. А друго, дека има пореметување на земјината магнетосфера. Некои пак мислат дека е дело на пирати. Некои мислат дека е човечка грешка но сепак мистеријата
за бермудскиот триаголник станува се поголема и по нејасна од кои
лугето копнеат да дознаат со каков над природен проблем треба да се
соочиме!

ќе видам понатака шо ќе најдам за овој феномен.
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 26
Местолокација : HELL

Бермудски Триаголник Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бермудски Триаголник   Бермудски Триаголник EmptyНед Фед 28, 2010 11:29 am

еве нешто и на англиски најдов ама ме мрзи да го преведувам:


The Bermuda Triangle, also known as the Devil's Triangle, is a region in the western part of the North Atlantic Ocean in which a number of aircraft and surface vessels are alleged to have mysteriously disappeared in a manner that cannot be explained by human error, piracy, equipment failure, or natural disasters. Popular culture has attributed these disappearances to the paranormal, a suspension of the laws of physics, or activity by extraterrestrial beings.
While a substantial body of documentation reveals that a significant
portion of the allegedly mysterious incidents have been inaccurately
reported or embellished by later authors, claims by official agencies,
stating that the number and nature of disappearances in the region is
similar to that in any other area of ocean, have been directly
challenged by the investigations of several private researchers.
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Бермудски Триаголник Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бермудски Триаголник   Бермудски Триаголник EmptyПет Мар 05, 2010 11:52 am

Па и не е само Бермудскиот триаголник..
Има неколку специфични места на кои што се дешаваат вакви ствари.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Sponsored content
Бермудски Триаголник Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бермудски Триаголник   Бермудски Триаголник Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Бермудски Триаголник
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Мистерии-
Отиди до: