ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вицови за политичари

Go down 
АвторПорака
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Join date : 2010-02-06
Age : 30
Местолокација : Скопје

Вицови за политичари Empty
ПишувањеПредмет: Вицови за политичари   Вицови за политичари EmptyНед Фед 21, 2010 2:22 am

Си вози еден возач и гледа пред него колона возила на семафор а семафорот свети зелено. И си вика сеа шо е работава? Го прашува тој пред него:
-Абе што е работава?
-Абе има таму на почетокот на колоната еден киднапер го киднапирал бранко и бара 100000 евра а ако не му дадеме вика дека ќе го полие со бензин и ќе го запали.
-И колку дава народов?
-Па околу четири-пет литри

Бранко држи говор. Се слушаат два истрели. Телохранителите скокаат врз него и по 2 мин го фаќаат атентаторот и му викаат:
-Добро бе како не го погоди ем си добар стрелец ем со таква пушка?
-Абе како да го погодам кога сите околу мене ме тапкаа по рамо и ми викаа-ПОГОДИ ГО МАМЕ МУ ЕБАМ!

Како ќе познаеш некого од СДСМ дека лаже?
– Штом мрда со устата и се слуша глас, тогаш 100% лаже

Клетва (како не колне некој странец што не нè сака?)
-Да даде господ СДСМ да ви биде на валст!

Кој е новиот прекар на Бранко?
-Киви
А зошто?
-Затоа што од надвор е влакнест, а внатре зелен

Како настанал пеколот?
-Во рајот основале СДСМ

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://izvicnik.tk
??????
ГостинВицови за политичари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови за политичари   Вицови за политичари EmptyНед Фед 21, 2010 9:14 am

Летаат со авион Бранко и Никола. Никола така замислен му вели на Бранко:
Што викаш да фрлам 100 евра од прозорец па да усреќам некој во Македонија?
На тоа Бранко му одговара:
А што не фрлиш 10 пати по 100 евра па да усреќиш 10 македонци?
И пилотот им вика на двајцата:
A да се фрлите вие двајцата па цела Македонија да ја усреќите.
lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Вицови за политичари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови за политичари   Вицови за политичари EmptyПон Фед 22, 2010 5:59 am

Нешто што мене многу ме насмеа:

Некој пие од мака, некој од среќа, а Бранко од сабајле. afro
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Sponsored content
Вицови за политичари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови за политичари   Вицови за политичари Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови за политичари
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Сеир, Хумор, Игри :: Хумор-
Отиди до: