ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Љубовни пораки

Go down 
АвторПорака
??????
ГостинЉубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyЧет Фед 18, 2010 1:51 pm

Оваа тема е за да напишете некоја љубовна порака ако сакате можете и да ја посветите на некого се останато напишано ке биде избришано!


Нездраво, несватливо, тотално, незамисливо, невозможмо, ненормално, лудо, волшебно, крајно, неодоливо, фамозно, искрено ТЕ САКАМ.
Вратете се на почетокот Go down
stefy ;)

stefy ;)

Број на мислења : 14
Поени : 21
Репутација : 7
Join date : 2010-02-11

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyПет Фед 19, 2010 3:03 pm

Време беше јас и ти да ставиме крај засекогаш. Сега секоја твоја лага ја плаќаш со горчлива тага, можеби и солза во око ти блесна, знам помислата на завршеното не е лесна, но со лажењето направи голема грешка и сега се бориш со осаментоста тешка. Сеќавањето е се што остана меѓу нас, но и тоа ќе исчезне некој ден, а сега тагата нека ти го прости она што неможев јас... Crying or Very sad geek
Вратете се на почетокот Go down
Ana

Ana

Број на мислења : 16
Поени : 20
Репутација : 4
Join date : 2010-02-19

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyСаб Фед 20, 2010 4:11 am

Te sakam so dusata,zosto srceto prestanuva da cuka a dusata zivee vecno Wink
Вратете се на почетокот Go down
stefy ;)

stefy ;)

Број на мислења : 14
Поени : 21
Репутација : 7
Join date : 2010-02-11

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyНед Фед 21, 2010 9:32 am

Понекогаш Го Бараме Она Што Го Немаме..Го Зборуваме Тоа Што НЕ Го Мислиме..Го Правиме Тоа Што Не Го Сакаме..И Ги САкаме оние На КОи Не им Значиме..! Crying or Very sad

Вечерва на полноќ кога ќе се спојат стрелките ќе биде како јас и ти некогаш, но по една минута ќе се разделат како јас и ти засекогаш!!!


Никогаш не вели “те сакам„ ако не ти значам. Никогаш не зборувај за чувства ако не постојат. Никогаш не ме допирај ако имаш намера да ми го скршиш срцето. Никогаш не вели “ке биде со време„ ако не мислиш да почнеш. Никогаш не ме гледај во очи ако се што правиш е лага. Никогаш не вели здраво ако мислиш збогум. Никогаш н...е вели никогаш затоа што тоа “никогаш„ ме тера да плачам..Те сакам.. ама џабе е!


Не барај љубов, ќе дојде сама, не барај среќа, таа е со нас, не барај душа зошто ја нема секој, и не заборавај ги овие зборови, те сакам многу а тоа не го може секој.


Тие што ги сакаме секогаш ги губиме, ретко или никогаш повеќе не се вљубуваме. Се' што потоа доаѓа е бегство од криза затоа што само еднаш се сака, а се' друго е реприза!
Вратете се на почетокот Go down
ReD DeViL

ReD DeViL

Број на мислења : 4
Поени : 4
Репутација : 0
Join date : 2010-02-12

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyПон Фед 22, 2010 11:56 am

Ako nekogas se sretneme, nemoj da mi podades raka. Ako nekogas se vidime, pomini I nemoj da zastanuvas. Ako nekogas se najdeme, zastani daleku od mene. Ako se uste se sakame, ke dojdat nasite denovi.
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинЉубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyПон Фед 22, 2010 12:41 pm

ти си ми нешто нај, љубеејќи те тебе јас секогаш сум хај lol!
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинЉубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyПон Мар 15, 2010 3:07 pm

Без тебе се е ништо а со тебе ништо е се Smile
Вратете се на почетокот Go down
stefy ;)

stefy ;)

Број на мислења : 14
Поени : 21
Репутација : 7
Join date : 2010-02-11

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyВто Мар 16, 2010 1:19 pm

.....Да ме сакаше ке ме чуваше........а ти со друга се муваше.....
......Затоа не ми требаат такви како тебе кои имаат мозок на бебе.... geek tongue
Вратете се на почетокот Go down
sneska_vБрој на мислења : 7
Поени : 7
Репутација : 0
Join date : 2010-02-06

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyНед Мар 28, 2010 6:49 am

na vratata na moeto srce napisav natpis:"vlez zabranet",no dojde ljubovta nasmeana i vikna jas sekade vleguvam Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинЉубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyСре Мар 31, 2010 2:27 pm

бакнежот не е ништо, љубовта е се,да сака секој може, а да љуби не!!!


Последната промена е направена од rOmAnTiCaR на Пон Апр 19, 2010 3:07 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Nightwish

Nightwish

Број на мислења : 33
Поени : 37
Репутација : 2
Join date : 2010-04-19
Age : 36
Местолокација : Tetovo

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyПон Апр 19, 2010 2:53 pm

stefy Wink напиша:
Време беше јас и ти да ставиме крај засекогаш. Сега секоја твоја лага ја плаќаш со горчлива тага, можеби и солза во око ти блесна, знам помислата на завршеното не е лесна, но со лажењето направи голема грешка и сега се бориш со осаментоста тешка. Сеќавањето е се што остана меѓу нас, но и тоа ќе исчезне некој ден, а сега тагата нека ти го прости она што неможев јас... Crying or Very sad geek

Премногу сум сензитивен, ке ме расплачеш Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинЉубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyСаб Мај 22, 2010 7:20 am

Бакнежот не е ништо,љубовта е се. Да сака секој може а да љуби не.
Вратете се на почетокот Go down
LorettaБрој на мислења : 1
Поени : 1
Репутација : 0
Join date : 2010-10-10

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyНед Окт 10, 2010 3:10 pm

Ова беше точно она што го барав долго време, но не можев да најдам. Ви благодариме


essays
Вратете се на почетокот Go down
simonataБрој на мислења : 1
Поени : 1
Репутација : 0
Join date : 2012-02-21

Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки EmptyВто Фед 21, 2012 1:39 pm

Nikogash ne gledaj me vo lice ako se sto pravish e laga
nikogash ne veli mi zdravo ako mi slish na zbogum
nikogash ne mi zbori za cuvstva koi ne postojat
nikogash ne velimi te sakam ako imash namera da mi go skrsish srceto
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Љубовни пораки Empty
ПишувањеПредмет: Re: Љубовни пораки   Љубовни пораки Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Љубовни пораки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Љубов-
Отиди до: