ИЗВИЧНИК!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Опседнати куќи

Go down 
АвторПорака
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyСаб Фед 13, 2010 4:25 am

Самиот наслов кажува се.
Сте слушнале ли за некои легенди за опседнати куќи, или пак сте доживеале некое такво искуство?


affraid
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 25
Местолокација : Штип

Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyСаб Фед 13, 2010 4:40 am

...Vicious... напиша:
Самиот наслов кажува се.
Сте слушнале ли за некои легенди за опседнати куќи, или пак сте доживеале некое такво искуство?


affraid

Бла, бла. Кај нас во Штип се зборува за една куќа со духови и имало долу една соба со билијард и кога оделе млади да играат демек нешто се мрдало и ги фаќало женските за интимни делови.
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyСаб Фед 13, 2010 4:42 am

Ауух...lol!
Тоа изгледа духот на Казанова. Или на Дон Жуан бил.
Мора да идам, баш да проверам. rabbit
Можда ќе е добро чуството. drunken
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 25
Местолокација : Штип

Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyСаб Фед 13, 2010 4:44 am

...Vicious... напиша:
Ауух...lol!
Тоа изгледа духот на Казанова. Или на Дон Жуан бил.
Мора да идам, баш да проверам. rabbit
Можда ќе е добро чуството. drunken

Ок, отиди, само немој да се изненадиш ако духот ти заличи на мене. Razz
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyСаб Фед 13, 2010 4:51 am

Малце поозбилно...

Ќуќана од Црниче.
Повеќето Скопјани знаат, а богами и другите знаат дека е демек опседната.

Зелена замок куќа.

Ја изградил мислам некој французин во мислам дека втората светска војна и е во форма на замок и се случувале некои несфатливи работи во неа.
Ми имаат раскажувано, некое семејство се доселило и кога се средиле се наеднаш на сите членови им се случила некоја трагедија и умреле и демек ја сметат за хорор куќа.
Сварно за убава, убава е сликата.
Али...сега е дувло на наркомани и станарите од околните куќи се жалат демек слушале гласови незнам си што...
Башка, куќава е заштитена со закон, како градба од прва категорија. study
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинОпседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyСаб Фед 13, 2010 7:59 am

...Vicious... напиша:
Малце поозбилно...

Ќуќана од Црниче.
Повеќето Скопјани знаат, а богами и другите знаат дека е демек опседната.

Зелена замок куќа.

Ја изградил мислам некој французин во мислам дека втората светска војна и е во форма на замок и се случувале некои несфатливи работи во неа.
Ми имаат раскажувано, некое семејство се доселило и кога се средиле се наеднаш на сите членови им се случила некоја трагедија и умреле и демек ја сметат за хорор куќа.
Сварно за убава, убава е сликата.
Али...сега е дувло на наркомани и станарите од околните куќи се жалат демек слушале гласови незнам си што...
Башка, куќава е заштитена со закон, како градба од прва категорија. study
сум слушнал и јас за таа куќа одамна Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
вi[т]cн

вi[т]cн

Број на мислења : 15
Поени : 17
Репутација : 0
Join date : 2010-02-13
Age : 28
Местолокација : Skopje

Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyСаб Фед 13, 2010 8:48 am

да.
и јас имам слушнато за таа мистериозна куќа.
куќата е сварно убава.
и штета е што пропаѓа.

а за тоа дали има или нема духови...
појма немам.
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинОпседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyСаб Фед 13, 2010 9:46 am

има има духови затоа другпат заобиколија Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Join date : 2010-02-06
Age : 30
Местолокација : Скопје

Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyНед Фед 14, 2010 2:06 am

Нема опседнати куќи и духови. Ете на тие станарите што им се слушало гласови, па нели куќата била дувло на наркомани? Тие викале, траскале врати и овие одма... lol!
Значи, се прави човековата фантазија Wink
Вратете се на почетокот Go down
http://izvicnik.tk
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 25
Местолокација : Дома пред чергата

Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи EmptyНед Фед 14, 2010 4:38 am

Знаете...Тешко е да се верува во нешто што не сте го искусиле.
Да, некогаш игра улога и човековата фантазија, но не мора да значи.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Sponsored content
Опседнати куќи Empty
ПишувањеПредмет: Re: Опседнати куќи   Опседнати куќи Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Опседнати куќи
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Мистерии-
Отиди до: