Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Молитви.

Go down 
АвторПорака
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 24
Местолокација : Штип

Молитви. Empty
ПишувањеПредмет: Молитви.   Молитви. EmptyЧет Фед 11, 2010 5:46 am

Православна молитва за покајание и смирение.

" Господи Исусе Христе, Сине Божји, помилуј ме мене грешниот."

" ПреСвета Богородице, Мајко Божја, помоли се на Господа за мене грешниот."

Православна молитва пред учење.

"Преблаг Господи Исусе Христе,
испрети ни ја благодатта на твојот Свет Дух
која ги просветлува и закрепнува нашите духони сили,
да внимаваме што ни се предава,
та да бидеме достојни на Твојата Слава,
да бидеме радост на нашите родители,
и од полза на татковината и Светата Црква."
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Молитви. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Молитви.   Молитви. EmptyЧет Фед 11, 2010 1:44 pm

Не се молам.
Ретко кога тоа го правам.
И..не сум горда на тоа баш.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинМолитви. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Молитви.   Молитви. EmptyЧет Фед 11, 2010 2:03 pm

јас се молам само во црква
Вратете се на почетокот Go down
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 24
Местолокација : Штип

Молитви. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Молитви.   Молитви. EmptyПет Фед 12, 2010 4:49 am

Богородице Дево

"Богородице Дево, рајдувај се,
благодатна ја, Марија,
Господ е до тебе,
благоствовена си меѓу жените
и благоствовен е плодот на твојата уторба
зашто си го родила Спасителот на нашите души."
Вратете се на почетокот Go down
skalica

skalica

Број на мислења : 11
Поени : 16
Репутација : 2
Join date : 2010-02-10
Местолокација : Охрид

Молитви. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Молитви.   Молитви. EmptyСре Фед 17, 2010 2:06 pm

МОЛИТВА ПРИ ВЛЕГУВАЊЕ ВО ХРАМ

Се зарадував кога ми рекоа: Да појдеме во домот на Господа. Господи, по Твојата голема милост ќе влезам во домот Твој и ќе се поклонам пред Тебе со страв во Твојот свет храм. Господи, води ме кон Твојата правда, направи го мојот пат пред Тебе прав заради моите непријатели, та без пречки да Те прославувам Тебе, единственото Божество - Отецот, и Синот, и Светиот Дух, сега, секогаш и во вечни векови. Амин.Усрдната молитва го смирува човекот и тој полесно може да се контролира самиот себе си.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Молитви. Empty
ПишувањеПредмет: Re: Молитви.   Молитви. Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Молитви.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Религија-
Отиди до: