Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Дали верувате во Библијата?

Go down 
АвторПорака
??????
ГостинДали верувате во Библијата? Empty
ПишувањеПредмет: Дали верувате во Библијата?   Дали верувате во Библијата? EmptyСре Фед 10, 2010 2:38 pm

Јас да затоа што е најстара и најсвета и секако зашто сум христијанин.
Вратете се на почетокот Go down
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 24
Местолокација : Штип

Дали верувате во Библијата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во Библијата?   Дали верувате во Библијата? EmptyЧет Фед 11, 2010 5:38 am

Romanticos напиша:
јас да затоа што е најстара и најсвета и секако зашто сум христијанин

Верувам во секој стих и збор кој што е напишан во Словото.

Инаку нешто информативно за Библијата.

Библија потекнува од старогрчкиот збор Vivlio што значи повеќе книги на едно место ( буквално КНИГИ ). Таа е најстарата Хебрејска ( Еврејска литература на светот наменета за секој верник Христијанин ). Се пишувала во рок од 1500 години на три континенти и тоа се однесува најмногу на една личнот Господ Исус Христос, а и за пророчките и апостолските дејности досега во Христијанството и Јудеизамот.
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Дали верувате во Библијата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во Библијата?   Дали верувате во Библијата? EmptyЧет Фед 11, 2010 1:48 pm

Така-така.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Дали верувате во Библијата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во Библијата?   Дали верувате во Библијата? EmptyВто Мај 04, 2010 3:33 pm

Поправка: НЕ!

Само служи да ти каже да не крадеш, лажеш, прељубуваш...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Sponsored content
Дали верувате во Библијата? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Дали верувате во Библијата?   Дали верувате во Библијата? Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Дали верувате во Библијата?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Религија-
Отиди до: