Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!

HomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share

Што мислите за забраната за пушење на јавни места?

Go down 
АвторПорака
??????
Гостин

Што мислите за забраната за пушење на јавни места? Empty
ПишувањеПредмет: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyВто Фед 09, 2010 2:06 pm

Еве го моето мислење... сите секогаш се прилагодуваат кон мнозинството а пушачите во мкд се мнозинство така да јас мислам дека треба да се дозволи пушења на јавни места а вие непушачи прилагодете се Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Местолокација : Скопје

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 1:13 am

Јас го подржувам законот против пушење. Јас несакам кога ќе излезам во некое кафуле, да дишам чад и јакната, косата да ми мирисаат на цигари. Второ, државата се грижи за здравјето на пушачите. Знаат ли тие колку се штетни цигарите? Мислам стварно...пушењето убива! Исто така државата се грижи и за здравјето на непушачите. Ние непушачите во кафулето исто како да сме пушачи, од секаде чад, чад...! Пасивни пушачи. Пушачите не само што си го уништуваат сопственото здравје, го уништуваат здравјето и на другите. Епа нема така друже!
http://izvicnik.tk
ace_boy

ace_boy

Број на мислења : 22
Поени : 36
Репутација : 12
Местолокација : Skopje

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 3:27 am

I jas isto mislam kako VAZNA. So e be toa da me zasmrduvaat, da nemoze coek na mira da izleze. Neka si pusat doma.
http://www.klik.forummk.com
??????
Гостин

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 8:50 am

сите си плаќаме данок на државата па така да нека не лечат ако се разболиме а дека се грижи владата за нас не има поголеми загадувачи од пушачите па прво нека ги реши нив а како ке ви биде ако одреди владата што да се јаде а што не па и таа исто така е штетна замислете сите да мораме да бидеме вегетиријанци Very Happy и крај на краиштата еднаш се живее преку глава ми е од правила
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 8:56 am

Ама државата се грижи и за здравјето на пушачите и за здравјето на непушачите. Полека но сигурно-пушењето убива! Пушењето е штетно по здравјето!
И плус кој им дава право на пушачите да го уништуваат и нашето здравје(на непушачите)? Зошто секогаш кога се враќам од излегување, јакната, косата, облеката да ми смрдат на цигари? А така беше порано. Сега веќе не! Па ние сме пасивни пушачи т.е бевме покрај вас пушачите. Е неможе така!
И како тоа мислиш преку глава ти е од правила? А зарем сакаш да си го уништуваш сопственото здравје и здравјето на другите? Хммм...
??????
Гостин

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 8:59 am

ВАЖНА напиша:
Ама државата се грижи и за здравјето на пушачите и за здравјето на непушачите. Полека но сигурно-пушењето убива! Пушењето е штетно по здравјето!
И плус кој им дава право на пушачите да го уништуваат и нашето здравје(на непушачите)? Зошто секогаш кога се враќам од излегување, јакната, косата, облеката да ми смрдат на цигари? А така беше порано. Сега веќе не! Па ние сме пасивни пушачи т.е бевме покрај вас пушачите. Е неможе така!
И како тоа мислиш преку глава ти е од правила? А зарем сакаш да си го уништуваш сопственото здравје и здравјето на другите? Хммм...

те разбирам што сакаш да кажеш ама ипак тие се должни да те предупредат за последиците а не да ти кажуваат како да живееш така е во сите земји само ние паметните
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 9:05 am

Па малку ли предупредувања има на телевизија и тоа од лекари специјалисти. Малку ли предупредување има во весници? Малку ли предупредувања имате од вашите лекари? Малку ли од министерството за здраство? Хммм
??????
Гостин

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 9:19 am

епа топ сите се предупредени и нека си ги сносат последиците иначе јас се тешам коа ке видам некој старец што едвај стои на нозе а пуши цигара и си викам во себе ма кој ве еееееееееее немам гајле ке терам и јас до 100 год
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 9:28 am

Многу погрешно размислуваш. Пушењето полека но сигурно-убива! Пушењето е штетно по здравјето! И не го гледај ти старецот. Незнаеш што се болести има тој старец.
Јас имав еден другар што пушеше. Почна од 16 години. Веќе на 18 години, немаше сила да спортува(тренираше фудбал), незнаеш како кашлаше, мала настинка да го зафатеше одма запаѓаше. Тоа ти е ослабен имунитет. И од тогаш рече НЕ на цигарите. И еве сега е ок. Се врати во нормален живот. Затоа, кажете НЕ на отровот(цигарите)!
И како велиш, предупредени сте и кој сака нека се откаже, кој сака да си пуши така? Епа неможе така. Државата се грижи за вашето здравје, а покрај вашето и за нашето. Не сум јас должна да го трпам вашиот чад нели? Smile
И плус ако сакаме во Еу, овој закон е потребен. И во Еу е донесен овој закон и се почитува без мрчење!
??????
Гостин

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 9:38 am

епа тој имаше преку 90 години и нормално е да има болести и камо сите да живееме толку години а да ти кажам важна дека кај мене тоа неделува штетно
значи имам другари што непушат а неможат колку мене да се подвижни стварно неможзт да ми се начудат затоа секој за себе ако ти смета непуши
Kajce

Број на мислења : 23
Поени : 52
Репутација : 3

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyСре Фед 10, 2010 12:44 pm

и јас го поддржувам законот cheers
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Местолокација : Штип

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyПет Фед 12, 2010 6:51 am

Го подржувам законот.

Мало удишување на чад ме прави барем % по растроен во кондицијата, мало удишување на чад и тоа изваден од туѓи дробови ме гади психички. Wink
skalica

skalica

Број на мислења : 11
Поени : 16
Репутација : 2
Местолокација : Охрид

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? EmptyЧет Фед 18, 2010 11:59 am

Го поддражувам законот. Еве сега можност (од 01 март) да пушат на отворено, на тераси и сл.

p.s. Пушачите се безобзирни луѓе - трујачи!!!
Sponsored content

ПишувањеПредмет: Re: Што мислите за забраната за пушење на јавни места?   Што мислите за забраната за пушење на јавни места? Empty

Што мислите за забраната за пушење на јавни места?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1