Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Досадно

Go down 
АвторПорака
KajceБрој на мислења : 23
Поени : 52
Репутација : 3
Join date : 2010-02-09

Досадно Empty
ПишувањеПредмет: Досадно   Досадно EmptyВто Фед 09, 2010 8:51 am

Што правете кога ви е досадно ?

Јас читам форуми study
Вратете се на почетокот Go down
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Join date : 2010-02-06
Age : 29
Местолокација : Скопје

Досадно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадно   Досадно EmptyСре Фед 10, 2010 1:42 am

Па кога ми е досадно најчесто сум пред компјутер или пред телевизор, а понекогаш читам некоја добра книга или излегувам со друштвото надвор.
Но, и кога не ми е досадно ова го правам. Едноставно компјутерот е моја голема љубов Very Happy И секако излегување со друштвото не е на одмет Smile
Човек без пријатели...
А сега, а што правам пред компјутер?
Прво ќе почнам од забавната страна. Најчесто сум на форуми. Некои од моето друштво често ми викаат: "Абе што се замараш со форуми и со политика ела на фејсбук ма..."
Но не! Јас едноставно сакам да учествувам на форумите повеќе отколку на фејсбук.
Ми се допаѓа тоа што можам да си го искажам моето мислење и секако да прочитам други мислења, ставови...
Секако, постои и цензура но...
И од овде ми дојде идејата да направам сопствен форум. Да направам едно место на интернет каде што членовите ќе можат слободно да си го искажат своето мислење. Значи, веќе кажав но ќе кажам повторно-јас не велам дека на другите форуми членовите неможат да си го искажат мислењето, далику од тоа но ете...
Вратете се на почетокот Go down
http://izvicnik.tk
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Досадно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадно   Досадно EmptyСре Фед 10, 2010 2:21 pm

Коа ми е досадно?
Ретко кога ми е досадно.
Најчесто дремам пред компјутер, по форуми, по фејсбуци...
Мањачам по профили, што би се рекло. rabbit
Некогаш и играм кошарка. Basketball
Слушнав дека така ќе имам витко тело.
Трпи бабо за лепота. Се преморувам некад, ама вреди.
Абе риба сум. tongue
АК СЕ ЛАЖЕМЕ...

Друго...
Читам тин романчиња.
Гледам ТВ. Ми го перат мозокот, ама барем тепам време.
И да...искачам некогаш.
Онака низ парк, ваму-таму. geek
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинДосадно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадно   Досадно EmptyСре Фед 10, 2010 2:28 pm

кога ми е досаадно јас ја убивам досадата lol!
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 25
Местолокација : HELL

Досадно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадно   Досадно EmptyЧет Фед 11, 2010 1:36 am

кога ми е досадно си дремам на компјутер или ако е вечер околи 11 или 12 си легнувам.
ама најчесто ја убивам досадата lol! lol!
многу јако смајливо lol!
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 24
Местолокација : Штип

Досадно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадно   Досадно EmptyПет Фед 12, 2010 6:55 am

Кога ми е досадно обично ја заменувам досадата со некаква концентрација.

Било и да е најдосадната некоја работа, се концентрирам на неа и досадата исчезнува.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Досадно Empty
ПишувањеПредмет: Re: Досадно   Досадно Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Досадно
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Разно-
Отиди до: