Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Хороскоп

Go down 
АвторПорака
??????
ГостинХороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Хороскоп   Хороскоп EmptyСаб Фед 27, 2010 10:30 am

кој сака нека ми го каже својот хороскопски знак и јас ке постирам за да си прочита што ке му се дешава. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 24
Местолокација : Штип

Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyНед Фед 28, 2010 1:48 am

Romeo напиша:
кој сака нека ми го каже својот хороскопски знак и јас ке постирам за да си прочита што ке му се дешава. Very Happy
повеќе би одговарало во мистерии да е темата Smile

јас сум близнак Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинХороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyНед Фед 28, 2010 5:41 am

D-UP напиша:
Romeo напиша:
кој сака нека ми го каже својот хороскопски знак и јас ке постирам за да си прочита што ке му се дешава. Very Happy
повеќе би одговарало во мистерии да е темата Smile

јас сум близнак Very Happy

Близнаци-промени

Ако размислувате за некаква промена, ново работно место или средина, тогаш енергијата насочете ја кон барање позиција што ќе ви помогне да ги покажете знаењето и талентот. Ве очекуваат интересни настани, кои ќе ја променат вашата блиска иднина кон подобро. Промената на местото на живеење или, пак, некое патување ќе внесе нова енергија во вашиот живот.
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyНед Фед 28, 2010 9:58 am

Ромео, ај општо за Јарец....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинХороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyНед Фед 28, 2010 10:30 am

...:: злобна ::... напиша:
Ромео, ај општо за Јарец....

Јарец

Денес ќе бидете среќни без некоја особена причина. Оптимизмот ќе ве направи разговорливи, весели и исполнети со енергија. Ќе имате интересни средби со нови луѓе. Бидете внимателни со преголемата доверба во луѓето. Претпазливоста нема да ви наштети.
Можно е некој да го злоупотреби вашето еуфорично расположение.
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 25
Местолокација : HELL

Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyНед Фед 28, 2010 10:32 am

YO mister romeo ај види за Риби
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
??????
ГостинХороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyНед Фед 28, 2010 10:33 am

Th9 D@Rk L0Rd напиша:
YO mister romeo ај види за Риби

за женска особа?
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 25
Местолокација : HELL

Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyНед Фед 28, 2010 10:35 am

Romeo напиша:
Th9 D@Rk L0Rd напиша:
YO mister romeo ај види за Риби

за женска особа?

јоктур бре за женска за мене море опран Хороскоп Icon_biggrin
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
??????
ГостинХороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyНед Фед 28, 2010 10:40 am

Th9 D@Rk L0Rd напиша:
Romeo напиша:
Th9 D@Rk L0Rd напиша:
YO mister romeo ај види за Риби

за женска особа?

јоктур бре за женска за мене море опран Хороскоп Icon_biggrin
хе хе не ми замеравај денес нешто сум збунет многу

Риби

Дали сте подготвени за ново партнерство или за обврзување?
Денес полната месечина е во девица – вашиот сектор на сериозните партнерства. Ако не сте во врска, можеби токму денес ќе сретнете сериозна кандидатка, која набрзо ќе го освои вашето срце.

Доколку веќе сте во врска, денес ќе почувствувате дека се обврзувате кон партнерката многу повеќе отколку што сте си планирале. Не паничете, уживајте во моментот.
Вратете се на почетокот Go down
Nightwish

Nightwish

Број на мислења : 33
Поени : 37
Репутација : 2
Join date : 2010-04-19
Age : 34
Местолокација : Tetovo

Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyПон Апр 19, 2010 4:25 pm

Ај мене види ми за Близнаци ама за новиот хороскоп Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинХороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyВто Апр 20, 2010 8:47 am

Nightwish напиша:
Ај мене види ми за Близнаци ама за новиот хороскоп Very Happy
БЛИЗНАЦИ

Се обидувате некого да измамите или друг ќе се обиде да ве измами. Во астрологијата тешко се забележува страната на која сте свртени. Можни се и здравствени проблеми, несоница, недостаток на издржливост, правејќи ве асоцијални. Свртете се кон духовната компонента на своето битие.
Вратете се на почетокот Go down
Nightwish

Nightwish

Број на мислења : 33
Поени : 37
Репутација : 2
Join date : 2010-04-19
Age : 34
Местолокација : Tetovo

Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyВто Апр 20, 2010 4:41 pm

rOmAnTiCaR напиша:
Nightwish напиша:
Ај мене види ми за Близнаци ама за новиот хороскоп Very Happy
БЛИЗНАЦИ

Се обидувате некого да измамите или друг ќе се обиде да ве измами. Во астрологијата тешко се забележува страната на која сте свртени. Можни се и здравствени проблеми, несоница, недостаток на издржливост, правејќи ве асоцијални. Свртете се кон духовната компонента на своето битие.

Да ме измами некој тоа тешко Very Happy Него да не знаеш да гледаш за кинскиот хороскоп, а пак таму сум Вол, чекам резилтати Very Happy flower
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинХороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyСре Апр 21, 2010 9:23 am

Nightwish напиша:
rOmAnTiCaR напиша:
Nightwish напиша:
Ај мене види ми за Близнаци ама за новиот хороскоп Very Happy
БЛИЗНАЦИ

Се обидувате некого да измамите или друг ќе се обиде да ве измами. Во астрологијата тешко се забележува страната на која сте свртени. Можни се и здравствени проблеми, несоница, недостаток на издржливост, правејќи ве асоцијални. Свртете се кон духовната компонента на своето битие.

Да ме измами некој тоа тешко Very Happy Него да не знаеш да гледаш за кинскиот хороскоп, а пак таму сум Вол, чекам резилтати Very Happy flower
еве ти и кинески хороскоп
Вол

Ако сте родени во годината на волот, вие сте трпеливи и не зборувате многу. Имате некоја посебна магија која прави другите лесно да ви се доверуваат, а вие секогаш знаете да ги ислушате. Тоа е и една од вашите тајни кон успехот. Но, ако некој ја предаде вашата доверба, подобро нека внимава.

Често знаете да бидете ексцентрични и лесно избувнувате. А кога ќе избувнете, другите најдобро е да стојат настрана од вашиот пат. Кога сте несреќни или вознемирени работите сè додека не се чувствувате подобро. Секогаш ги враќате своите долгови и ако некогаш заборавите да го направите тоа не си простувате лесно. Никогаш не заборавате кога некој ќе ви направи услуга и враќате на неа со дела, а не со зборови.

Понекогаш сте многу тврдоглави и не прифаќате помош од другите. Преферирате да изгубите двојно повеќе време и да го направите нешто сами и на ваш начин, отколку да побарате помош.

Решителни сте и работите неуморно за да го постигнете она што го сакате. Чекор по чекор, бавно но сигурно вие се приближувате кон вашата цел. Вие сте зависни од рутините додека работата не биде завршена. Но, мора да внимавате да не станете робови на вашата работа или професија. Сметате дека успехот доаѓа само со напорна работа, а оние кои не работаат се мрзливи и не заслужуваат да бидат почитувани.

Вие сте секогаш точни, чесни и работите напорно. Имате одлична меморија и ги помните и забележувате деталите што другите ги пропуштаат. Мразите неуспеси и кога некој да ви противречи.

Љубов: Отворени сте и не ги сакате љубовните игри кои другите ги играат. Ви треба повеќе време за да воспоставите интимни односи со некој, но кога еднаш ќе се заљубите вие сте лојални и верни. Ги почитувате традициите, а семејството и домот ви се на прво место.

Здравје: Вие сте силни и здрави и најчесто живеете долг живот. Но, работите премногу и ретко си допуштате одмор и релаксација.

Најмногу си одговарате со: змија и петел.

Не си одговарате со: коза. Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Nightwish

Nightwish

Број на мислења : 33
Поени : 37
Репутација : 2
Join date : 2010-04-19
Age : 34
Местолокација : Tetovo

Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyСре Апр 21, 2010 1:22 pm

rOmAnTiCaR напиша:
Nightwish напиша:
rOmAnTiCaR напиша:
Nightwish напиша:
Ај мене види ми за Близнаци ама за новиот хороскоп Very Happy
БЛИЗНАЦИ

Се обидувате некого да измамите или друг ќе се обиде да ве измами. Во астрологијата тешко се забележува страната на која сте свртени. Можни се и здравствени проблеми, несоница, недостаток на издржливост, правејќи ве асоцијални. Свртете се кон духовната компонента на своето битие.

Да ме измами некој тоа тешко Very Happy Него да не знаеш да гледаш за кинскиот хороскоп, а пак таму сум Вол, чекам резилтати Very Happy flower
еве ти и кинески хороскоп
Вол

Ако сте родени во годината на волот, вие сте трпеливи и не зборувате многу. Имате некоја посебна магија која прави другите лесно да ви се доверуваат, а вие секогаш знаете да ги ислушате. Тоа е и една од вашите тајни кон успехот. Но, ако некој ја предаде вашата доверба, подобро нека внимава.

Често знаете да бидете ексцентрични и лесно избувнувате. А кога ќе избувнете, другите најдобро е да стојат настрана од вашиот пат. Кога сте несреќни или вознемирени работите сè додека не се чувствувате подобро. Секогаш ги враќате своите долгови и ако некогаш заборавите да го направите тоа не си простувате лесно. Никогаш не заборавате кога некој ќе ви направи услуга и враќате на неа со дела, а не со зборови.

Понекогаш сте многу тврдоглави и не прифаќате помош од другите. Преферирате да изгубите двојно повеќе време и да го направите нешто сами и на ваш начин, отколку да побарате помош.

Решителни сте и работите неуморно за да го постигнете она што го сакате. Чекор по чекор, бавно но сигурно вие се приближувате кон вашата цел. Вие сте зависни од рутините додека работата не биде завршена. Но, мора да внимавате да не станете робови на вашата работа или професија. Сметате дека успехот доаѓа само со напорна работа, а оние кои не работаат се мрзливи и не заслужуваат да бидат почитувани.

Вие сте секогаш точни, чесни и работите напорно. Имате одлична меморија и ги помните и забележувате деталите што другите ги пропуштаат. Мразите неуспеси и кога некој да ви противречи.

Љубов: Отворени сте и не ги сакате љубовните игри кои другите ги играат. Ви треба повеќе време за да воспоставите интимни односи со некој, но кога еднаш ќе се заљубите вие сте лојални и верни. Ги почитувате традициите, а семејството и домот ви се на прво место.

Здравје: Вие сте силни и здрави и најчесто живеете долг живот. Но, работите премногу и ретко си допуштате одмор и релаксација.

Најмногу си одговарате со: змија и петел.

Не си одговарате со: коза. Very Happy Very Happy


Хахахахаххаа... Ова најјако беше Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyВто Мај 04, 2010 3:24 pm

Еј, ај за стаорец, жити бога.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
??????
ГостинХороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп EmptyВто Мај 04, 2010 3:32 pm

ViciouS напиша:
Еј, ај за стаорец, жити бога.

Стаорец

Стаорецот е сметан за најтрудољубивиот и најработливиот знак во хороскопот. Работите напорно за да ги постигнете вашите цели. Понекогаш е тешко да се работи со вас, затоа што сте родени перфекционисти и често знаете да ги критикувате другите. Остроумни сте и знаете да се справите со секоја ситуација без разлика колку тешка и неостварлива е таа за другите.

Секогаш сте исполнети со енергија и поради тоа ви е тешко да седите на едно место, без да правите нешто. Постојано сте во движење и многу активни. Амбициозни сте и најчесто многу успешни.

Комуникативни сте и секогаш на другите им давате најдобри совети, но вие никогаш не ги споделувате вашите проблеми со нив. Имате брз ум и јазик и никогаш не се уморувате од зборување. Тоа многу често ве прави озборувачи во очите на другите. Чесни сте и лојални и никогаш не ги изневерувате очекувањата на вашите најблиски.

Љубов: Вашата шармантност е многу привлечна за спротивниот пол. Може да се каже дека најголем недостаток ви е тоа што не знаете да ставате крај на врските, а тоа ве кочи во започнувањето на нова. Партнерот што ќе си го изберете треба да е способен да го следи вашето темпо. Доброто е што кога сте со него давате сè од себе и знаете да „живеете за моментот“.

Здравје: Како претставник на овој знак, имате добро здравје, затоа што вашата активност ве одржува во форма и ви дава способност да се борите со болестите. Но, многу често сте агресивни и исполнети со негативна енергија, а тоа може да доведе до стрес. Вежбите за смирување се препорачливи за вас.

Најмногу си одговарате со: змеј и мајмун.

Не си одговарате со: зајак и коњ.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Хороскоп Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хороскоп   Хороскоп Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Хороскоп
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Разно-
Отиди до: