Добредојдовте на ИЗВИЧНИК!
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Извинување

Go down 
АвторПорака
JasnaБрој на мислења : 28
Поени : 83
Репутација : 0
Join date : 2010-02-09

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Извинување   Извинување EmptyВто Фед 09, 2010 6:41 am

- Дали често практикувате да се извинувате кога сте сфатиле или ви укажале дека грешите?
- Дали тоа го правите од куртоазија или искрено, од срце?
- И колку ви значи дали ќе ви се извинат оние кои ви згрешиле и искреноста на самиот чин?
Вратете се на почетокот Go down
??????
ГостинИзвинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyВто Фед 09, 2010 2:13 pm

секако дека се извинувам
од срце
и ако ми е битна личноста ми значи ако ми се извини а ако не ми е битна не се замарам
Вратете се на почетокот Go down
ВАЖНА
Администратор
Администратор
ВАЖНА

Број на мислења : 93
Поени : 205
Репутација : 40
Join date : 2010-02-06
Age : 29
Местолокација : Скопје

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyСре Фед 10, 2010 1:35 am

Секако дека се извинувам кога несакајки сум повредила некого или сум погрешила.
Вратете се на почетокот Go down
http://izvicnik.tk
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyСаб Фед 20, 2010 6:49 am

[rand]
Јавно и се извинувам на Стефи, една од моите најдобри другарки, која што ја нвредив, понижив и засрамив...бидејќи сум сноб (да, точно е, колку и да го негирам тоа), идиот, деген и свиња мрсна.
Стефи, уште еднаш...извини...
[/rand]
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 24
Местолокација : Штип

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyСаб Фед 20, 2010 6:53 am

Да грешиш е човечки, но да простиш е Божествено. Smile

За секоја грешка треба да постои извини, за секое извини треба да постои прочка.

Секоја чест Тиги на храброста. ова извинување мислам дека заслужува 100 пати прочка...
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 25
Местолокација : HELL

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyСаб Фед 20, 2010 6:55 am

...Vicious... напиша:
[rand]
Јавно и се извинувам на Стефи, една од моите најдобри другарки, која што ја нвредив, понижив и засрамив...бидејќи сум сноб (да, точно е, колку и да го негирам тоа), идиот, деген и свиња мрсна.
Стефи, уште еднаш...извини...
[/rand]
значи затоа имаше поставено тоа на фејсбук..
јас се извинувам ама само еднаш велам извини па ако сака ок ако не пак ок не мора да ми прости
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
stefy ;)

stefy ;)

Број на мислења : 14
Поени : 21
Репутација : 7
Join date : 2010-02-11

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyСаб Фед 20, 2010 7:46 am

Еци...не е ова за простување или не...само сакам да ти појаснам веќе да не го правиш тоа зошто веке неколку пати ти се има случено да кажеш нешто што не е ок......
И неможеш од мене да очекуваш веднаш да ти простам...зошто ако го направев тоа веднаш,ти немаше да ме сватиш сериозно......... и можеби пат ке го направеше истото во иднина...... Crying or Very sad
Знам дека си многу искрена и кажуваш баш се што мислиш...но некогаш не знаеш баш се како било и правиш огромни грешки..........Neutral


Crying or Very sad
Вратете се на почетокот Go down
ThE DeViL

ThE DeViL

Број на мислења : 120
Поени : 193
Репутација : 6
Join date : 2010-02-10
Age : 25
Местолокација : HELL

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyСаб Фед 20, 2010 9:36 am

да му се извинам сакам на ред девил за што го имам навредено и да го замолам да не се караме повеќе на чат.
извини ред
Вратете се на почетокот Go down
http://ohridpcstores.webs.com
Ana

Ana

Број на мислења : 16
Поени : 20
Репутација : 4
Join date : 2010-02-19

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyСаб Фед 20, 2010 1:22 pm

Se izvinuvam koga gresam,luge sme gresime
No dali prifatenoto izvinuvanje e prostuvanje????
Вратете се на почетокот Go down
D-UP

D-UP

Број на мислења : 177
Поени : 221
Репутација : 14
Join date : 2010-02-08
Age : 24
Местолокација : Штип

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyНед Фед 21, 2010 1:59 am

Ana напиша:
Se izvinuvam koga gresam,luge sme gresime
No dali prifatenoto izvinuvanje e prostuvanje????

Кај мене е и простување и заборавање кај друѓите не знам, не за друго туку затоа што и јас 100 пати у денот згрешам.
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyПон Фед 22, 2010 5:40 am

Те молам, не прави будала од мене и не си играј играчки Стефи. Тоа најмногу мразам.

Плус ако ги гледаме работите од друга перспектива...не сум само јас виновникот.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
stefy ;)

stefy ;)

Број на мислења : 14
Поени : 21
Репутација : 7
Join date : 2010-02-11

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyПон Фед 22, 2010 5:48 am

Елена ај не замарај и не се прави наивна и невина...сите проблеми ги направи ти,а посебно ова денес кога на цел глас и пред класната почна да збориш нешто за мене и......несакам ни да го именувам кој..... понекогаш дури мислам дека намерно го направи тоа денес....... Neutral scratch
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyПон Фед 22, 2010 5:55 am

Не. Не го направив намерно, во тоа биди сигурна.
Уствари, што е поентата во тоа да се правам наивна??
И невина???
И...да го испланирам тоа??

Плус...Ова му дојде како цреша на шлагот, шо се вика.
Цел ден ми е сјебан, зафркнат и никаков.
Марија ме одбегнува.
Нина да не збориме, мислам, многу е јасно што се дешава.
Хемија се изнервирав...толку учење четворка да добијам.
Татко ми ми мрчи за оценки.
Мајка ми ми мрчи за глупости и за ликовно.
Не сум око склопила цел божји викенд.
И згора на тоа. Ти ми се лутиш...
За банална работа, за која што речиси сите знаат и насетуваат.

И како не би избувнала? Кажи ми?? А?? Ти што мислиш?? No
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
stefy ;)

stefy ;)

Број на мислења : 14
Поени : 21
Репутација : 7
Join date : 2010-02-11

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyПон Фед 22, 2010 6:37 am

Јас те разбирам ок тоа што ти си нервозна......но треба да ме обвинуваш мене за тоа,сама си ги правиш проблемите......и незнам што ти требаше ова денес што го направи значи пред сите и дури пред класната да кажуваш такви работи и замисли сега некој прозбори за тоа и цело школо ке ме збори.....(како маца со драги) само што ова ке биде многу полошо.....и не ти е оправдување тоа што си била нервозна цел ден.......немора бесот на мене да го истураш.....и навистина може и ке се смириме за недела две но нема повторно да те гледам како порано зошто ја изгуби мојата доверба со ова што го направи..... Neutral
Вратете се на почетокот Go down
stefy ;)

stefy ;)

Број на мислења : 14
Поени : 21
Репутација : 7
Join date : 2010-02-11

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyПон Фед 22, 2010 6:46 am

И извини вака "За банална работа, за која што речиси сите знаат и насетуваат"мислам работава не е баш банална а за ова дека сите знаеле и насетувале врска нема......зошто јас воопшто не ни помислив на него во ниеден момент....и таа ознака беше за некој сосема друг.....и да ти кажам никој не ни насети ни помисли на нешто во врска со него.......и ти мораше да го напишеш него и да кажеш пред сите за тоа нели??
мислам не се вади со тоа дека сите насетувале кога никој не ни помислил...... Neutral
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyПон Фед 22, 2010 11:35 am

Аха. Биди сииигурна во тоа.
И знаеш што?
Не те молам.
За глупост да го прекинеме другарството, неколку години се и сешто поминато и тоа да падне во вода поради тој ебен...анонимус...
Мислам дека нема смисла.

Класната...па не ли ја слушна?
Да ја исцитирам сега??
А???
Нели рече што се мотате низ ходници, ваму-таму?
И тоа не значи нешто?
И вака и така ќе дознаеше.
Прашање на време беше.

За довербата...Не се секирај. Ти и онака никад не си ни имала доверба во мене.
Така да...

И те молам, не ме викај Елена. Знаеш дека мразам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
stefy ;)

stefy ;)

Број на мислења : 14
Поени : 21
Репутација : 7
Join date : 2010-02-11

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyПон Фед 22, 2010 11:51 am

Елена...молам....???"И вака и така ќе дознаеше.
Прашање на време беше."- мислам колку само измислуваш.....јас никогаш не сум се шеткала низ ходници заради некој сето тоа го правев заради маца бидејќи сум и добра другарка......и те молам кажи ми жити се кој би помислил на мене и.....(што е многу нормално зошто сите ме знаат каква сум и дека никогаш не би ни помислила на него)доколку ти не прозбореше на фб и на цел глас пред сите женски од одд.И да знаеш дека ти си виновна што нашето другарство пропаѓа...не ти требаше она со фб или она што го направи на час......И ти се молам несакам веќе да се замарам со тебе и со ова......
Посебно не на форумов.......
Ако сакаш нешто да ми кажеш слободно кажи ми го тоа во лице......
silent
Толку од мене веќе не се замарам........
Вратете се на почетокот Go down
ViciouS

ViciouS

Број на мислења : 202
Поени : 242
Репутација : 8
Join date : 2010-02-09
Age : 24
Местолокација : Дома пред чергата

Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување EmptyВто Фед 23, 2010 5:15 am

Па супер онда.
Уствари, ти тоа само си го знаела.
Да избегаш од проблемите.

И за другарството...можда не е мртво ама сигурно е во кома.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.nevermind205.blogspot.com
Sponsored content
Извинување Empty
ПишувањеПредмет: Re: Извинување   Извинување Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Извинување
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ИЗВИЧНИК! :: Живот :: Разно-
Отиди до: